Cykl konferencji

O projekcie

Cykl konferencji skierowany do wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych, zainteresowanych pogłębianiem i aktualizowaniem wiedzy oraz poszerzaniem swoich kompetencji w zakresie terapii dożylnych, doszpikowych i podskórnych.

O cyklu

INFUzja lokalnie

Terapia dożylna to dziedzina, która dotyczy wszystkich medyków. To nieodłączny element codziennej pracy lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych, a także m.in. w zespołach ratownictwa medycznego czy w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

Skoro więc wykonujemy infuzję każdego dnia – zadbajmy o to, by wykonywać ją jak najlepiej!

Gdzie będziemy?

W całej Polsce!

INFUzja Lokalnie to cykl jednodniowych konferencji naukowo-szkoleniowych, w którym skutecznie i przystępnie łączymy teorię z praktyką. Spotkania odbywają się w całej Polsce, dzięki czemu każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej o aktualnych standardach postępowania bądź podzielić się doświadczeniami, może wziąć udział w wykładach prowadzonych przez uznanych specjalistów z różnych ośrodków w kraju.

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, stworzyliśmy również możliwość uczestniczenia w kameralnych warsztatach przydatnych w codziennej praktyce klinicznej. Dzięki ograniczonej liczbie miejsc każdy uczestnik zyskuje szansę na indywidualną, praktyczną naukę pod okiem doświadczonych prowadzących.

Za udział w wydarzeniu uczestnicy otrzymują certyfikat wraz z przyznanymi punktami edukacyjnymi.

Sprawdź, kiedy #INFU zawita w Twoim mieście!

Komitet Naukowy

Nasi specjaliści

Dr hab. Lena Serafin

Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Dr hab. Dariusz Kosson

Zakład Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Dr n. o zdr. Natalia Sak-Dankosky

Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Mgr Grzegorz Cichowlas

Zakład Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Lek. Bartosz Sadownik

Zakład Anatomii Prawidłowej i Klinicznej oraz II Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Mgr Łukasz Bilski

Instruktor - Centrum Alergologii, Pneumonologii i Medycyny Ratunkowej – Ośrodek Symulacji, CMK

Opiekun naukowy

Maciej Latos

Magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, ratownik medyczny i historyk. Zakurzone archiwa i biurka pełne gazet zamienił na szpitalny oddział. Praktyk w oddziałach intensywnej terapii i zespołach interwencyjnych. Asystent w Zakładzie Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Instruktor na kursach dostępów naczyniowych. Redaktor Naczelny działu pielęgniarstwo portalu intensywna.pl. Przewodniczący Zespołu ds. Dostępów Naczyniowych i Infuzji w UCK WUM. Promuje wdrażanie dobrych praktyk w medycynie, prowadząc podcasty Krew Mózg, Pielęgniarstwo Praktyczne i Pielęgniarstwo Infuzyjne oraz tworząc teksty o tematyce zawodowej. Felietonista Magazynu Pielęgniarki i Położnej. Autor książki "Byle do 19. Krótka opowieść o pielęgniarstwie" i fiszek medycznych "Pielęgniarstwo podstawowe i specjalistyczne". Członek Infusion Nurses Society. Kliniczne zainteresowania to monitorowanie chorego, dostępy naczyniowe, farmakoterapia i prowadzenie infuzji, a także zabiegi resuscytacyjne.

Opiekun naukowy

Marceli Solecki

Magister pielęgniarstwa, ratownik medyczny, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, wykładowca akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Infuzją naczyniową i kaniulacją naczyń zajmuje się od 10 lat. Zainteresowania w obrębie medycyny to ratownictwo medyczne, ultrasonografia point of care, infuzja naczyniowa oraz kaniulacja naczyń obwodowych. W wolnych chwilach oddaje się pasji żeglarstwa i narciarstwa.

Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas

    Evereth Publishing

    Biuro organizatora

    +22 813 21 92

    kontakt@evereth.pl

    To top